Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 0 komentarzy

Zakazana historia

Leszek Pietrzak - Doktor historii. Były pracownik Urzędu Ochrony Państwa (1990-2000). Były Pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wykładowca akademicki.

Dlaczego Wielka Brytania i USA pozwoliły mordować Żydów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przywódcy Wielkiej Brytanii i USA wiedzieli, że Niemcy dokonują zagłady Żydów. Mimo to nie zrobili nic, aby temu zapobiec. Ta szokująca prawda, niewygodna dla zachodnich demokracji, jest dziś przemilczana.

70 lat temu polski rząd w Londynie powiadomił aliantów o masowym mordowaniu Żydów przez Niemców. Przez kolejne kilka lat żądał podjęcia działań, które powstrzymałyby ludobójstwo. Bez efektu. Owo milczące przyzwolenie światowych potęg to do dziś wstydliwa i niewyjaśniona karta historii. Trudno się dziwić, że w państwach tych ochoczo wspiera się próby przerzucenia na Polaków współodpowiedzialności za Holocaust przez lansowanie tezy, że rzekomo współdziałali z hitlerowcami, korzystali finansowo na zagładzie (obrzydliwa teza Jana Tomasza Grossa) lub przynajmniej biernie się jej przyglądali. Fakty są inne: Polacy z narażeniem życia ratowali Żydów i domagali się od aliantów położenia kresu rzezi. Tymczasem USA i Wielka Brytania świadomie postanowiły nie reagować. Pora zacząć głośno o tym mówić.

 Na ochotnika doAuschwitz

Już na początku 1940 r. dowództwo konspiracyjnego Związku Walki Zbrojnej poinformowało polski rząd w Londynie o prześladowaniu ludności żydowskiej. Premier i wódz naczelny Władysław Sikorski podzielił się tą informacją z premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem i brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Anthonym Edenem.

W kwietniu 1940 r. zapadła decyzja o utworzeniu obozu Auschwitz-Birkenau. Parę miesięcy później zaczęto zwozić Żydów. Do poznania prawdy o Auschwitz potrzebne były bezpośrednie relacje. W połowie 1940 r. podporucznik Witold Pilecki, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, przedstawił plan przedostania się do Oświęcimia, by zebrać niezbędne dane na temat funkcjonowania obozu i zorganizowania w nim ruchu oporu. 19 września 1940 r. Pilecki dał się ująć podczas łapanki w Warszawie. To on przekazywał pierwsze informacje o ludobójstwie. Jego sprawozdanie przesłano do Londynu za pośrednictwem konspiracyjnej komórki „Anna” w Szwecji.

3 maja 1941 r. gen. Sikorski wystosował notę w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim zatytułowaną „German occupation in Poland”, w której powiadomił o eksterminacji Żydów. Informacje te były jeszcze później wielokrotnie powtarzane przedstawicielom rządów Wielkiej Brytanii i USA.

 Bezskuteczne błagania o pomoc

Jesienią 1941 r. władze III Rzeszy postanowiły „ostatecznie rozwiązać kwestię żydowską”. Nim opracowano założenia tej polityki (nastąpiło to podczas tzw. konferencji w Wannsee 20 stycznia 1942 r.) na ziemiach polskich zabijano już masowo Żydów. Komenda Główna AK dowiedziała się, że w Chełmnie ludzie są mordowani za pomocą spalin w zamkniętych ciężarówkach. I o tej sprawie w grudniu 1941 r. poinformowano przedstawicieli zachodnich rządów. Na przełomie 1941 i 1942 r. rząd Sikorskiego czynił wszystko, co mógł, aby zmusić aliantów do działania. Polskie Ministerstwo Informacji wydało broszurę dotyczącą zagłady „Bestialstwo nieznane dotąd w historii”. Zmęczony biernością aliantów, gen. Sikorski wygłosił w czerwcu 1942 r. w BCC dramatyczny apel do Anglików o podjęcie działań w celu zapobieżenia ludobójstwu. Jego przemówienie rozesłano też jako notę dyplomatyczną do rządów sprzymierzonych.

Bezdyskusyjnych dowodów zagłady dostarczyła misja Jana Karskiego (właściwie: Kozielewskiego). Dwukrotnie przedostał się on do warszawskiego getta, przebywał też w obozie przejściowym w Izbicy. Jesienią 1942 r. powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie opowiedział o eksterminacji. Na podstawie przywiezionych przez Karskiego dokumentów w grudniu 1942 r. minister spraw zagranicznych Edward Raczyński przygotował i przedstawił aliantom szczegółowy raport o Holocauście. Karski został również przyjęty przez prezydenta USA F.D. Roosevelta i spotkał się z wieloma osobistościami Ameryki – politykami, przedstawicielami mediów i artystami. Wszędzie apelował o ratunek dla Żydów. Bez skutku.

10 grudnia 1942 r. Sikorski wysłał kolejną notę do aliantów, nawołując do przeciwstawienia się eksterminacji „obywateli polskich żydowskiego pochodzenia”. Noty dyplomatyczne w tej sprawie dwukrotnie przesyłał sprzymierzonym Raczyński. Podobny apel wystosowała do międzynarodowej społeczności również Polska Rada Narodowa w Londynie. 18 grudnia 1942 r. prezydent Rzeczypospolitej Władysław Raczkiewicz wezwał Piusa XII do wzięcia w obronę mordowanych Żydów i Polaków. 

Na własną rękę

Polska była jedynym okupowanym państwem, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Zabijano nie tylko „winowajców”, ale też ich rodziny. Mimo to od początku władze podziemne pomagały Żydom. Od początku 1941 r. w Komendzie Głównej AK funkcjonował Referat Żydowski. 4 grudnia 1942 r. utworzono Radę Pomocy Żydom przy Delegacie Rządu RP na Kraj (działała pod kryptonimem „Żegota”). Była kontynuatorką założonego we wrześniu 1942 r. Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom. W marcu 1943 r. powołano Referat Żydowski przy Delegaturze Rządu na Kraj. Przekazywał on „Żegocie” między innymi fundusze na pomoc i przesyłał raporty rządowi w Londynie.

W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 r. kwietnia Pilecki uciekł z Auschwitz i wysłał na Zachód kolejne dowody świadczące o ludobójstwie Żydów. Polacy rozważali także desperacki atak na obóz (broniło go 8 tys. esesmanów). W lipcu 1943 r. „Żegota” zasugerowała, by polski rząd w Londynie oficjalnie poprosił aliantów o wymianę ludności żydowskiej na obywateli niemieckich.

Polski Kościół katolicki też nie pozostał obojętny. 14 grudnia 1942 r. przebywający w Londynie biskup włocławski Karol Radoński ostro potępił w radiowym przemówieniu działania Niemców. „Jeżeli chodzi o ludność żydowską, to męka jej przewyższa wszystko, co cokolwiek nienawiść i dzikość ciemiężcy zdolna jest wymyślić. (...) Jako biskup polski z całą stanowczością potępiam zbrodnie dokonywane w Polsce na ludności żydowskiej”. 

Dlaczego milczeli Brytyjczycy?

Rządy USA i Wielkiej Brytanii były głuche na informacje o zagładzie Żydów w okupowanej Polsce. Gdy na początku grudnia 1942 r. Sikorski po raz kolejny nawoływał do zniszczenia bombami torów dojazdowych, komór gazowych i krematoriów w obozach zagłady w okupowanej Polsce, Churchill enigmatyczne obiecywał zajęcie się tą kwestią. Fakty są takie, że naloty na obóz w Oświęcimiu były technicznie możliwe od 1942 r. W 1944 r. o bombardowanie szlaków komunikacyjnych wiodących do obozów prosili już nie tylko Polacy, lecz także przedstawiciele amerykańskich organizacji żydowskich.

Brytyjczycy wiedzieli o eksterminacji Żydów także z innych źródeł. Przechwycili np. depesze chilijskiego konsula w Protektoracie Czech i Moraw o rozpoczęciu masowych mordów.

Churchill nie tylko milczał. Firmował także politykę brytyjskich władz w Palestynie, które skrupulatnie pilnowały, aby nie napływali tam uciekający europejscy Żydzi. Gdy w grudniu 1940 r. do brzegów Palestyny dopłynął statek „Salvador” z kilkuset nielegalnymi żydowskimi imigrantami, nie pozwolono mu wpłynąć do Hajfy. Statek zatonął. Takich incydentów na palestyńskim wybrzeżu w latach 1940–1942 było wiele.

Aby zrozumieć obojętność Brytyjczyków, trzeba znać realia epoki. Nie tylko Niemcy, lecz także Anglicy uważali się za lepszych (rasę panów). Churchill wielokrotnie powtarzał: „We are superior!” („Jesteśmy najlepsi!”). Dla brytyjskiej elity Żydzi, Arabowie, Hindusi i Murzyni byli jedynie lesser races, czyli niższymi rasami. Holocaust zwyczajnie ich nie interesował.

 Dlaczego milczeli Amerykanie?

Podobnie zachowywał się rząd i elity USA. Franklin D. Roosevelt był cynicznym politykiem. Zgodził się, aby Stalin przypisał Niemcom odpowiedzialność za mord w Katyniu, bo nie chciał tłumaczyć wyborcom, dlaczego pomaga jednemu zbrodniarzowi w walce z drugim. W sprawie Holocaustu dostrzegał zagrożenie dla swojego wizerunku. Wiedział, że gdyby podjął jakiekolwiek działania, mogłyby być uznane za niewystarczające, więc wolał milczeć. Gdy pod koniec października 1943 r. do Białego Domu przybyła delegacja amerykańskich rabinów, uciekł, aby po raz kolejny uniknąć rozmowy na ten temat. O tym, że była to przemyślana polityka, świadczą działania amerykańskiego Departamentu Stanu. Na początku 1943 r. urzędnicy odcięli amerykańskiej prasie dostęp do informacji o zagładzie, jakie napływały ze strony środowisk żydowskich ze Szwajcarii. Kilka tygodni później na tajnej konferencji amerykańsko-brytyjskiej na Bermudach postanowiono, że alianci nie będą reagować na ludobójstwo. Przebieg tej konferencji do tej pory owiany jest tajemnicą. Dokumenty brytyjskie wciąż są tajne. Amerykańskich odtajniono niewiele.

Rządy USA i Wielkiej Brytanii tylko raz oficjalnie odniosły się do zagłady Żydów. 17 grudnia 1942 r. wydały notę dyplomatyczną, że po wojnie „winni zbrodni nie unikną odpowiedzialności”.

„Jeśli Stany Zjednoczone chciały coś zrobić dla polskich Żydów, dobrym momentem były lata 1943–1944, gdy większość z nich jeszcze żyła i ustami Jana Karskiego Polska o to błagała” – powiedział w marcu Radosław Sikorski. Był to komentarz do wspierania przez USA roszczeń organizacji żydowskich domagających się odszkodowań od Polski za majątki należące do ofiar Holocaustu. Szkoda, że znany z ciętego języka szef MSZ poprzestał na tym jednym zdaniu. To bowiem doskonała okazja do przypomnienia światu, kto naprawdę był kibicem Holocaustu. Mimo że nawet dzięki najbardziej zdecydowanej akcji nie zdołano by ocalić wszystkich Żydów, to zaangażowanie USA i Wielkiej Brytanii umożliwiłoby uratowanie przynajmniej setek tysięcy, jeżeli nie milionów istnień.

KOMENTARZE

 • komentarz
  Bardzo ciekawe posty. Wszystkie przeczytałem do końca, przy natłoku informacji bardzo rzadko mi się to zdarza. Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej.
 • Alianci także doskonale wiedzieli, że i niemieccy i sowieccy zbrodniarze eksterminują Polaków.
  * * *
  I także nic nie zrobili, by tym zbrodniom zapobiec...

  W USA w 1942 roku została wydana przez wydawnictwo G.P. Putnam's Sons w New York — książka zatytułowana "The Black Book of Poland". Książkę przygotowało do druku Polish Ministry of Information,

  Ta licząca 615 stron (w tym indeks nazwisk) książka, dokumentująca niemiecki terror oraz zbrodnie niemiecke w okupowanej Polsce, prześladowania religijne oraz rabunek dóbr kulturalnych i rabunek gospodarczy — została bogato ilustrowana zdjęciami oraz dokumentami z okupowanej przez Niemców Polski. M.in. są zdjęcia głodujących polskich małych dzieci na ulicy oraz porównania racji żywnościowych przydzielanych na kartki dla niemieckich zbrodniarzy oraz Polaków.

  Dołączono do tej książki także wiele oryginalnych dokumentów, m.in. list generalnego gubernatora okupowanych ziem polskich do Hermann Wilhelm Göring dotyczący ekonomicznej ekploatacji Polski.

  W książce znajdują się także informacje o przejęciu żydowskich biznesów przez Niemców oraz utworzeniu przez Niemców gett, w tym getta w Warszawie — z kilkoma zdjęciami.

  Tak więc, niemieckie zbrodnie w Polsce były doskonale znane w USA i Wielkiej Brytanii — co w niczym nie pomogło ani Polakom, ani Żydom...

  *
 • Może chodziło o pieniądze?
  Człowiek ten już nie żyje. Poznałem go w roku 80 - był prawnikiem w "S". Potem trafiłem z nim do jednej celi. On miał wówczas 80 lat, ja 30. Jeszcze jedno - był Żydem, oficerem AK skazanym dwa razy na śmierć, bo z lasu wyszedł zimą z 46 na 47.

  Mówił tak: europejscy Żydzi stanowili najliczniejszą klasę średnią i brylowali wśród ówczesnej inteligencji. Byli to ludzie i rodziny dość zamożne. To do nich właśnie skierowana była oferta "ubezpieczenia na życie". I Żydzi takie polisy kupowali. Zgromadzono w ten sposób (m.in. w "firmie" Allianz) gigantyczne pieniądze.

  W jakiś sposób trzeba było ten majątek zatrzymać na pokrycie kosztów rozpętania wojny...

  PS. Nie mogę na to wskazać żadnych dowodów, choćby z publikacji, jednak wciąż pamiętam słowa mojego starszego "herbatnika" - rozbudowę obozów w Auschwitz i Birkenau finansowała firma Allianz...
 • @Andy-aandy
  Teraz też jakby była wojna zrobiliby tak samo.
 • to nie Churchill ...
  Churchill nie tylko milczał. Firmował także politykę brytyjskich władz w Palestynie, które skrupulatnie pilnowały, aby nie napływali tam uciekający europejscy Żydzi.

  ,,The first reports of genocide reached the World Jewish Congress in Lausanne in August 1942. Even Jewish officials, inured to horror, were sceptical at first. In April 1943an Anglo-American meeting of officials in Bermuda decided, in effect, that neither nation would do anything to help the Jews and would not criticize each other for doing nothing - a mutual anti-conscience pact. By August 1943 it was known, and published, that 1,702,500 Jews had already been exterminated. On 1 November Roosevelt, Stalin and Churchill jointly warned the German leaders that they would be tried for such crimes. On 24 March 1944 Roosevelt issued a further public warning. But that was all. Though America had the space and food he would not give asylum. Churchill alone supported action at any cost. He was overruled by his united colleagues led by Anthony Eden, whose secretary noted: ,,Unfortunately A.E. is immovable on the subject of Palestine. He loves Arabs and hates Jews.'' On 6 July 1944 Chaim Weizman, president of the World Jewish Agency begged Eden to use Allied bombers to stop the movement of Hungarian Jews, then being incinerated at the rate 12 000 a day. Churchill minuted: ,,Get anything out of the Air Force you can, and invoke if necessary''. But nothing was done; and it is unclear whether anything effective could have been done by bombing (84)

  (84) Martin Gilbert, Auscgwitz and the Allies, London 1981, pp. 267-70

  za: Paul Johnson, Modern Times, the world from the twenties to the nineties, perennial Classics 2001, London
 • @Autor
  Temat ważki, szczególnie w kontekście ataku propagandowego na obywateli polskich, którzy jakoby współuczestniczyli w zagładzie Zydów.
  Większość wiadomości nam tu zaserwowanych jest znana, wzt. czy nie warto by było przedstawić takie, które nie są szerzej znane np. pertraktacje dotyczące wykupu Żydów węgierskich? Albo ukazać problem prawdziwego współuczestniczenia w likwidacji ludności żydowskiej przez obywateli Łotwy, Litwinów, Estończyków, Ukraińców, Słowaków, Francuzów, Flamandów itd.
  Natomiast podsumowanie przez autora problemu: cytuję-
  "Mimo, że nawet dzięki najbardziej zdecydowanej akcji nie zdołano by ocalić wszystkich Żydów, to zaangażowanie USA i Wielkiej Brytanii umożliwiłoby uratowanie przynajmniej setek tysięcy, jeśli nie milionów istnień"- jest chybione i spłyca wątek problemu. Otóż jest pytanie: JAK USA I WB MIAŁYBY URATOWAĆ TE CO NAJMNIEJ SETKI TYSIĘCY ISTNIEŃ LUDZKICH??? Podobnie jest z problemem Powstania Warszawskiego- JAK ALIANCI ZACHODNI MOGLI POMÓC SKUTECZNIE POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM???

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • Szanowny Autorze
  ja bym zapytał, dlaczego pozwoliły mordować Polaków?
 • @Andy-aandy @ AdNovum @ Autor
  http://egawlas.homeunix.net/spotwarzona_przeszlosc/

  Roman Kafel, "Spotwarzona przeszłość". Polecam Panom.

  Pozdrawiam.
 • Taka jest prawda - alianci nie lepsi od nazistów i komunistów
  Oświęcim wystarczyło odciąć od węzłów komunikacyjnych i rozwalać systematycznie kluczowy mosty zwłaszcza na Sole, Wiśle. Naprawdę dziecinnie proste nawet dla aliantów którzy bombardowanie zakładów koło Oświęcimia zaczynali kilka kilometrów wcześniej. Nie ma jak precyzja.

  Żydzi powinni pozwać odpowiedzialne kraje za ich tragedię. Bierność była wtedy udziałem w ludobójstwie żydów. Nikt nie chciał specyficznych odłamów, nurtów żydów, ale to Polacy ginęli ratując ich całymi tysiącami!
 • obawa oprzed sjonistyczna kolonizacją Palestyny nie miała dużego wpływu na milczenie w sprawie ludobójstwa na kilku milionach as
  aszkenazyjczyków.Sami ojcowie "holucaustu" tj grupa niemieckich homoseksualiwstów z aszkenazyjskimi korzeniami zafascynowanych "Protokolami medrców syjonu" nioe sp[odziewała się takich efektów i planowała raczej zagłade około miliona z populacji kandydatów potencjalnie talmudycznej rasy ocenianej na kilkanascie milionów przez judenraty, policje zydowskie, funkcyjnych i zonderkomanda tak by po zdobyciu Palestyny i Egiptu oraz Babilonu w blitzkriegu gen Rommla mogli wyjechac do docelowego "rezerwatu" "zdolni do odnowy zydowstwa" (według gubernatora GG Hansa Franka) i "najlepszy element zdolny do walki o byt" według Reinhardta Heidrycha)
  Rzady USA i Angli były pod wpływami przywódców diaspory sjonis5tycznej tak jak ojcowie holocaustu i grupa trzymajaca władze w ZSRR. Za duchiowego ojca autorów Protokołów medrców Syjonu mozna uważać Jakuba Franka vel Zbigniewa Dobruckiego vel.... (przechrził się takze na mahometanizm , protestantyzm i prawosławie), który oglosił sie Mesjaszem i stworzyl sektę "frankistów" wpływowa w Polsce i w polskich elitacjh.
 • @Autor
  Temat "rzeka", ale ważny. Panie doktorze, odpowiedzią jest to jaka liczba zabitych żydów przez nazistów pochodzi z tychże krajów (demokracji zachodniej). Naziści mordowali żydów, przede wszystkim żydów pochodzenia słowiańskiego. W bardzo małej ilości wymordowano żydów pochodzenia niemieckiego, francuskiego oraz innych krajów ówczesnej zachodniej demokracji, które znalazły się pod "butem" III Rzeszy. Ale dlaczego? Trzeba było by się cofnąć do roku 1933 i dojściu NSDAP do władzy. Porównać gospodarkę naszych zachodnich sąsiadów od 1918-1933 do lat 1933-1939. Kto i ile inwestował w gospodarkę niemiecką. Jakie firmy i kto nimi zarządzał. Największymi mordercami żydów wcale nie byli Niemcy a Austriacy, którzy w SS na wysokich stanowiskach mieli ponad 80% stanu osobowego.
  Pozdrawiam
 • Władza Alfa.
  Żeby oddać istotę sprawy, należy zacząć od sfinansowania (zatem i kontroli) nazizmu przez, nazwijmy to USA. Zresztą podobnie było wcześniej z komunizmem. Fakty historyczne, mało znane jak cała ta sfera, której i ten temat dotyczy. Stąd zdziwienie o braku reakcji, i udawanej niewiedzy Zachodu o eksterminacji biedoty żydowskiej.

  Ach jakież marne (fałszywe) to CIA skoro nie wiedziało. Jacyż marni historycy (fałszywi?), którzy nie uznają za oczywistą, wiedzę wywiadów a co za tym idzie, i rządów Zachodnich.

  Jakież marne (fałszywe?) media co to ciągle jeszcze próbują zatkać mózgi „bohaterskim kurierem” informującym Zachód o czym niby to nie wiedziały (a mogły nie wiedzieć?) jego wywiady z CIA na czele?

  Narzędzie to Niemcy, teren Polska, przedmiot eksterminacji to biedota żydowska. To tylko w kwestii planu WA (Władzy Alfa) pozbycia się pleniącej się biednych ortodoksów. Jako jeden z celów II WŚ.

  Dlaczego – ktoś zapyta. Wówczas należy zdać sobie sprawę jak WA widzi taką biedotę. Otóż przejmuje ona dochód z niższych warstw (chłopstwo, mieszczaństwo) i nie przekazuje nic wyżej bo wszystko sama konsumuje (wielodzietne rodziny, samowystarczalne rzemiosło). W zasadzie Żydzi ci nie są konsumentami w rozumieniu ekonomicznym. A pamiętać należy, że ich liczba przed wojną, w małych miasteczkach sięgała 80-90%. W takim razie jak widzą taki układ „ci na górze” kiedy pieniądz z konsumpcji, zamiast płynąć do ich kieszeni wsiąka w biedotę żydowską jak w gąbkę. Co o tym sądzą??? Straszne. ale czy nie logiczne, nie prawdziwe?

  To jeden powód pozbycia się tych biednych mas , nie narodu. Drugim był planowany inny porządek polityczny w powojennej Europie, gdzie nie można sobie pozwolić aby jakiś cwany rabin kazał głosować jak Jahwe sobie tego życzy. Ot władza nie lubi konkurencji J. A do głosowania rzesza ludzi, zorganizowanych i posłusznych ...... np. jakiemuś znanemu Cadykowi którego akurat WA nie kontroluje.

  Trzecim powodem, mogło być już wówczas planowane skupienie propagandy na tym ludobójstwie, aby nie mówić o innych rzeczach.

  Te „inne rzeczy” to np. taki „drobiazg”, że po wojnie w całej Europie ludzie przestali być pełnymi właścicielami swojej ziemi, a stali się zaledwie użytkownikami jej powierzchni. Przed wojną właściciel ziemi posiadał np. złoża ropy na niej występujące, a po wojnie już nie posiadał. Ciekawe prawda? I to w całej Europie, zachodniej i wschodniej, w tym w Polsce.

  Ogólnie aby nie mówić o np. powyższym „drobiazgu” należało stworzyć, mocny, główny nurt propagandowy. I stworzono.

  Władzy Alfa nie ma? Skąd zatem zorganizowane milczenie tak Zachodu jak i Wschodu w powyższych kwestiach. Skąd milczenie historyków po obu stronach? Dlaczego nawet nasi komuniści utrzymywali tajemnicy to c Zachodowi było ewidentnie niewygodne? Takich pytań jest wiele i dopóki nie znajdzie się lepsza odpowiedź, dopóty w analizie funkcjonuje
  Władza Alfa.
 • @Łażący Łazarz
  Na angielski czy amerykański?... bo ja już się raz wygłupiłem :)
 • @KOSSOBOR 11:46:51
  Witam:)

  Dziękuję za link do książki Romana Kafla pt. "Spotwarzona Przeszłość".
  Autor wyjaśnia wiele niejasności i przedstawia mało znane, lub wcale nie znane, wątki dotyczące problemu holokaustu w czasie II W.Ś. Przeanalizowany w niej jest również zasygnalizowany w moim wcześniejszym wpisie, wątek dotyczący żydów węgierskich, których można było uratować ale diaspora amerykańska tą możliwość celowo zaprzepaściła.
  Polecam za to inną książkę analizującą problem nacjonalizmu żydowskiego:
  http://egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/

  Pozdrawiam i Życzę Końskiej Pogody:)))

  AdNovum
 • ps.
  A do KOŃSKIEJ POGODY trzeba KOŃSKIEGO ZDROWIA, KTÓREGO PANI
  RÓWNIEŻ ŻYCZĘ:)))))
 • Błagania o uratowanie Żydów z holokaustu zignorowane przez syjonistycznych przywódców
  PLEAS TO RESCUE JEWS IN THE HOLOCAUST IGNORED BY ZIONIST LEADERS

  The following message about bombing concentration camps and railways, was an exhibit in the Kasztner libel case in Israel during the 1950's.

  It was sent by Rabbi Michael B. Weissmandel, an organizer for rescue activities operating in the quisling Nazi state of Slovakia. It provides shocking and disturbing evidence of how the Zionist leadership ignored the growing evidence of mass murder and crimes against humanity being perpetrated against Europe's Jews


  Here is the orginal letter from Rabbi Weissmandl:
  May 15th, 1944 - In a cave near Lublin, Poland.

  "Peace and Greetings.

  "We send you this special message to inform you that yesterday the Germans began the deportation of Jews from Hungary. It is the beginning of deportation of all the Hungarian Jews.

  "Every day, twelve thousand souls are being taken off. Four deportations of forty-five such train-loads move daily out of Hungary. Within twenty six days all that area will have been deported.

  "The deported ones go to Auschwitz to be put to death by cyanide gas. A great number are dead on arrival. The Germans allow a few of the strongest to stay alive. Those who are allowed to live are branded with a number burned into their arm and the Star of David burned into their chest.

  "Most of these privileged ones die within a month. Others take their place.

  "Those who go directly from the train to the gas chambers to be suffocated are not branded. They are completely consumed in the ovens and leave no evidence behind. These are 95% of each transport.

  "The dead bodies are burned in specially made ovens. Each oven burns 12 bodies an hour. In February there were 36 ovens burning. We have learned that more have been built.

  "Information supplied us by a few eyewitnesses reveals that in February there were four disposal buildings. We have learned that more have been built since then.

  "Formerly, the Germans killed and burned the Jews in the Forest of Birkenwald, near Auschwitz. Now the killing and burning take place in the buildings shown on the enclosed map.

  "In December, the Germans built special trains to transport the Jews of Hungary to their extermination. This is the schedule of Auschwitz, from yesterday to the end; twelve thousand Jews - men, women and children, old men, infants, healthy and sick ones - are to be suffocated daily and their bones and ashes are to be used to fertilize the German fields.
  (...)

  ———————
  Całość na: http://www.jewsnotzionists.org/pleasignored.html
  *
 • "Dlaczego Wielka Brytania i USA pozwoliły mordować Żydów?"
  Dlaczego....

  A w związku z tym mam pytanie do wszystkich zwolenników tezy.. jakoby to Żydzi rządzili w sowietach.. że to Żydzi stworzyli ten zbrodniczy system..

  .. a dlaczego Związek Sowiecki pozwolił na mordowanie Żydów?

  Sowieci nie tylko nie pomogli w ratowaniu Żydów ale wiele lat po wojnie gdy Polska przestała być ich sojusznikiem, korzystając ze swoich wpływów w amerykańskich środowiskach żydowskich, uruchomili kampanię oszczerstw przeciwko naszemu krajowi..
  Rosyjska agentura wpływu w Polsce, na zasadzie pudeł rezonansowych wzmacnia odgłosy antypolskiej kampani propagandowej, uprawianej przez amerykańskich żydów.. podważając w ten sposób zaufanie do naszych sojuszników.
 • "Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszystcy Żydzi w Polsce"
  * * *
  "Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszystcy Żydzi w Polsce" — ratowanie Żydów z holokaustu, a syjoniści żydowscy w Palestynie

  Myślę, że jest konieczne, by być tutaj. Syjonizm jest ponad wszytkim.[i]

  — Yitzchak Gruensbaum[ii], członek Rady Dyrektorów Agencji Żydowskiej w Palestynie w czasie II wojny światowej, później pierwszy minister spraw wewnętrznych Izraela.[iii]

  To powyższe stwierdzenie Gruensbauma — autor cytowanej książki Rabbi Joseph Telushkin* — przedstawia jako "idolatry", czyli "bałwochwalstwo", jakie objawia się wtedy, kiedy ktoś ceni cokolwiek bardziej niż Boga i moralność.

  Syjonistyczni przywódcy żydowscy w Palestynie: "Syjonizm jest ponad wszytkim"

  W styczniu 1943 roku, kiedy raporty o holokauście dotarły do Palestyny, syjonistyczni przywódcy odbyli dyskusję dotyczące tego, czy fundusze przeznaczone na rozwój Yishuv, czyli społeczności żydowskiej w Palestynie — powinny być skierowane na wysiłki zmierzające do ratowania Żydów europejskich.
  (...)

  ——
  * Rabbi Joseph Telushkin "Jewish Wisdom; Ethical, Spiritual, and Historical Lessons from the Great Works and Thinkers".
  ————————
  Całość: http://salski.nowyekran.pl/post/31617,jedna-krowa-w-palestynie-jest-wazniejsza-niz-wszystcy-zydzi-w-polsce
  *
 • @konserwatystka 17:55:01
  Cała interpretacja błędna, gdyż Pani nie zauważyła oczywistej prawdy, że
  SOWIECI=ŻYDZI!!!!
  A więc nie sowieci nie ratowali Żydów tylko żydowscy przywódcy partii bolszewickiej nie ratowali swoich pobratymców znajdujących się w strefie wpływów III Rzeszy.
  Idąc dalej tym tropem trzeba się również pochylić nad problemem dlaczego żydowscy dygnitarze NSDAP oraz w najwyższych administracyjnych, policyjnych i wojskowych władzach rzeszy nie tylko, że nie przeciwstawili się holokaustowi swych ziomków ale aktywnie w nim uczestniczyli???
  Na zakończenie powrócę do problemu sowietów, otóż tzw. WIELKA CZYSTKA była w istocie nie tylko usunięciem elementu niepewnego ze struktur władzy partyjnej, administracji, wojska i służb oraz nauki, kultury i sztuki ale również eliminacją żywiołu żydowskiego z tychże instytucji.
  A więc w istocie swej Wielka Czystka była również holokaustem, tylko przeprowadzonym na mniejszą skalę i innymi metodami niż przez hitlerowskie Niemcy.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • Leszek Pietrzak to rewizjonista historyczny
  Jak to "nie zrobili nic"? Przecież USA i Wielka Brytania zrobiły z tej lokalnej wojny wojnę ŚWIATOWA.
  Przy okazji, ilość Żydów w Auschwitz-Birkenau stanowiła tylko 1/5 ilości więźniów innych narodowości, i o nich ani słowa!
  Czyżby autor gotował powody na wyłudzenie "odszkodowań" dla Żydów rownież z USA i Wielkiej Brytanii?
 • Sorry ze wklejam, ale na brak Żydów nie narzekamy, bynajmniej nie w Polsce
  http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html

  Pozdrawiam:))
 • @AdNovum:"SOWIECI=ŻYDZI!!!!"
  NIe..
  .. bolszewicy nie uznawali narodowościi.. żadnej.. Dzierzyński ..gdyby sowieci wygrali wojnę 1920 roku wymordowałby setki tysięcy Polaków tak jak mordował Rosjan.
  Oni.. jak to stwierdził Mykoła Demko vel Diomko pseudonim Mietek, mieli zawsze tylko jedną ojczyznę.. Związek sowiecki.

  Pozdrawiam.
 • Wreszcie!
  Wreszcie zaczyna się o tym pisać i mówić, że w imię jakiś planowanych nowych porządków ludobójstwo było narzędziem do osiągnięcia celu. Należy do tego dodać, że Polaków kosztowało to utratę w czasie wojny i po jej zakończeniu ok. 70% inteligencji.
 • @Tuskożer @All
  Nie wiadomo. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Już kolejny raz czytam o tym i ma to sens.
  Tak samo te ataki na Polskę. One będą miały (albo już mają) miarę w pieniądzach (czy innych dobrach wymiennych).
  Formułka jest prosta. Najpierw Żydzi domagają się słowa przeprosin. Gdy usłyszą, to: „Aha poczuwacie się do winy! No to płaćcie za to!”


  Najśmieszniejsze, że to działa!
 • @konserwatystka 19:27:34
  "..bolszewicy nie uznawali narodowości..żadnej.."- co nie zaprzecza, że większość z nich na wyższym i średnim szczeblu kierowania głównymi organami władzy ZSRR była pochodzenia żydowskiego. A więc nie ma znaczenia co uznawali w swej chorej ideologii bolszewicy, ważne są fakty. Faktem więc jest, że Wielka Czystka w głównej mierze objęła eliminację żydów związanych z ważnymi dla działania państwa radzieckiego instytucji.
  Jednocześnie należy zauważyć, że pokrywał się okres Wielkiej Czystki z ze zmasowanymi działaniami podjętymi wobec Żydów przez nazistowskie Niemcy.
  Na zakończenie chcę mocno podkreślić, że bolszewicy jak i naziści stworzyli swój hermetyczny język pojęć mający na celu zakamuflowanie prawdziwego oblicza tych totalitarnych reżymów. Jeśli więc oderwiemy od faktycznych działań podjętych przez te reżymy ich ukute kamuflujące znaczenia, to okaże się, że oba te reżymy działały bardzo podobnie i ich metody były bliźniacze. Dodam jeszcze, że podczas okresu wielkiej przyjaźni III Rzeszy i ZSRR w okresie 1931-1941, a więc trwającej niemalże dziesięć lat, wspominający go funkcjonariusze partyjni obu sojuszniczych stron, byli bardzo poruszeni faktem, że ich reżymy są tak bardzo do siebie podobne, co wyrażali we wspomnieniach.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @AdNovum
  :) Witam!
  Ja wiem, że tę książkę już Panu kiedyś polecałam, ale tutaj zrobiłam to "in gremio", celowo, by wiedza o tej tematyce zatoczyła szerszy krąg.
  To straszliwe tematy! STRASZLIWE! Dla naszej cywilizacji, chrześcijańskiej - niemożliwe wręcz do pojęcia.

  Pogoda dopisuje :) A co do końskiego zdrowia - to wprawdzie nie posiadam, ale SIĘ STARAM :)))

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @Multimir 28.10.2011 13:43:59
  Znakomite!
  Nareszcie!

  Niby wszyscy /?/ wiemy o finansowaniu Hitlera i bolszewii, ale o tym TRZEBA PISAĆ CAŁY CZAS!!! I o konsekwentnym wyzuwaniu z własności.

  Mało tego - to WŁASNOŚĆ winna być podstawowym tematem jakiejkolwiek nowej idei w polityce. Polskiej!
 • oskarżenie wysokiego funkcjonariusza rządu Izraela, Rudolfa Kastnera o współudział w rzezi jednego miliona węgierskich Zydow.
  * * *
  trwał Holocaust. Tysiące chrześcijan w Europie tzw. Wschodniej z narażeniem życia ratowało kogo się dało, a w szczególności żydowskie dzieci. Mróz chodzi po kościach kiedy czytam książkę- dokument, napisaną przez pana Bena Hecht i zatytułowaną "Perfidy", (New York; Julian Messner,1961). Autor opisuje w niej proces Malkiela Greenwalda sądzonego za oskarżenie wysokiego funkcjonariusza rządu Izraela, Rudolfa Kastnera, o współpracę i współudział w rzezi jednego miliona węgierskich Zydow. Ben Hecht oskarża- cyt: "...Przebiegłych i dalekowzrocznych członków żydowskiej loży Syjonu, Londynu, Ameryki... Tych syjonistycznych liderów, którzy pozwolili aby sześć milionów ich współbraci spalono, powieszono, uduszono..., bez protestu, z wyrachowaniem..."


  Szesnaście lat później rabin Moshe Schonfeld w "The Holocaust Victims"- (Brooklyn;Neturei Karta,1977)- opartej w znakomitej większości na materiałach rabina Michaela Ben Weissmana, publikowanych w języku hebrajskim i nie tłumaczonych, o tytule "Min Hametzar"- ("Z głębokości")- z goryczą potwierdza oskarżenie Bena Hechta. Liderzy syjonistyczni nie zrobili nic w celu ratowania zycia swoich wlasnych ludzi, pozwolili im umrzeć, aby móc przyspieszyć realizację swych własnych politycznych celów.

  Cytat- "... Fotokopie dokumentow, listów pisanych przez oskarżanych przez rabina Schonfelda potwierdzają zasadność oskarżenia o zdradę Weizmana, rabina Stefana Wise i prezesa Żydowskiej Agencji, Izaaka Greenbauma, dla których rzeź europejskich Żydów miała jedynie znaczenie przyszłego atutu w utworzeniu państwa Izrael, aby stało się ono jedyną nadzieją ocalonych..."-

  ——————
  Cytat za: http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=25&pid=2858
  *
 • Ben Hecht — "Perfidy"
  *
  In the Kastner affair, as it is known, a seemingly insignificant refugee from Hungary accuses an important member of David Ben Gurion s Mapai party of collaborating with the Nazis during the murder of Hungarian Jewry. Over 30 years out-of-print, Perfidy is back, with murder, conspiracy and deep betrayal at its disturbing core.

  Playwright and historian of public conscience, Ben Hecht chronicles one of the most sensational yet least remembered stories in the history of Israel.

  reviewer:
  In brief, the story goes like this, Malchiel Greenwald charged Kastner with collaboration in Hungary. Kastner at the behest of the Ben Gurion government sued for libel. Alas Greenwald's attorney, Shmuel Tamir staged a spirited defense and the honor of established Zionist organizations during the Holocaust was challenged. Kastner lost the libel suit, appealed, lost again. And when faced with the possibility of being convicted under Israel's anti-collaboration law (the one Eichmann was convicted under), he was convenient "assasinated."

  ——————
  Za: http://www.amazon.com/Perfidy-Ben-Hecht/dp/0964688638
  *
 • Często w necie spotkałem się z polemiką Żydów między sobą, czy warto było przynajmniej zbombardować obóz Auschwitz-Birkenau?
  Przeważnie dochodzili do wniosków, że taka akcja by nie przyniosła rezultatu, więźniowie obozu by zginęli , a po jakimś czasie na nowo by zaczęła eksterminacja ludności ...

  Odnoszę wrażenie, że może by na kilka miesięcy po takiej akcji, wstrzymaliby masowym ludobójstwem ? I przez to kilkaset tyś ludzi uratowałoby się ?
  ...........................................

  Jednak Żydzi mają największe pretensje do Polaków za szmalcowników, za donosy.
  A ja jestem tego zdania, że nawet gdyby Polacy uratowali na własną rękę o te tysiąc ludzi pochodzenia żydowskiego, to i tak nigdy państwo Izrael nie byłby wdzięczny Polsce za to ...
  ..........................................

  Za poświęcenie się , za ryzykowaniem ''życia za życie'', wielu przypadkach za oddawanie ''życia za życie'' jesteśmy obecnie uważani za antysemicki kraj w Europie.

  Żydzi Amerykańscy zbyt bardzo poczuli na własnej skórze zapach biznesu jakim jest 'holocaust'' i '' międzynarodowy antysemityzm'' ...
 • @Łażący Łazarz
  Pierwsze raporty o ludobojstwie dotarly do Swiatowego Kongresu Zydow w Luzannie w Sierpniu 1942 roku. Nawet zydowscy wysoko postawieni urzednicy, przyzwyczajeni do przerazajacych informacji, byli poczatkowo nastawieni sceptycznie. W kwietniu 1943 Angielsko-Amerykanskie spotkanie na Bermudach zdecydowalo, ze, w efekcie, zadne z tych panstw nie zrobi nic, aby pomoc Zydom i nie bedzie krytykowalo siebie wzajemnie za nie podejmowanie zadnej akcji – wzajemny pakt anty-etyczny. Do sierpnia 1943 roku bylo wiadomo i opublikowane, ze 1.702.500 Zydow zostalo juz wyeliminowanych. 1 listopada Roosevelt, Stalin i Churchill wspolnie sotrzegli niemieckich przywodcow, ze beda sadzeni za te zbrodnie. 24 Marca 1944 Roosevelt wydal nastepne publiczne ostrzezenie. Ale to bylo wszystko. Chociaz Ameryka miala miejsce i zywnosc, nie dal azylu. Sam Churchill wspieral akcje za wszelka cene. Byl przeglosowany przez swoich zjednoczonych kolegow pod przywodztwem Anthony Eden-a, ktorego sekretarz zanotowal: ”Niestety A.E. jest nie do ruszenia w sprawie Palestyny. Kocha Arabow i nienawidzi Zydow.” 6 lipca 1944 Chaim [wymowa: Ha-im] Weizman, prezydent Swiatowej Agencji Zydow blagal Eden-a, aby uzyc bombowce Aliantow, zeby zatrzymac przemieszczanie Zydow wegierskich, wtedy unicestwianych w skali 12 000 dziennie. Churchill opowiedzial krotko: ”Wycisnac wszystko co mozliwe z Lotnictwa i sprowadzic wiecej, jezeli konieczne”. Ale nic nie zostalo zrobione; i nie jest jasne czy cokolwiek mozna bylo osiagnac przez bombardowanie (84).

  (84) Martin Gilbert: Oswiecim a Alianci, Londyn 1981, strony 267¬-70
  Za: Paul Johnson, Wspolczesne Czasy, swiat od lat dwudziestych do dziewiecdziesiatych, ...
 • @rob london
  Tlumaczenie na polski:

  Pierwsze raporty o ludobojstwie dotarly do Swiatowego Kongresu Zydow w Luzannie w Sierpniu 1942 roku. Nawet zydowscy wysoko postawieni urzednicy, przyzwyczajeni do przerazajacych informacji, byli poczatkowo nastawieni sceptycznie. W kwietniu 1943 Angielsko-Amerykanskie spotkanie na Bermudach zdecydowalo, ze, w efekcie, zadne z tych panstw nie zrobi nic, aby pomoc Zydom i nie bedzie krytykowalo siebie wzajemnie za nie podejmowanie zadnej akcji – wzajemny pakt anty-etyczny. Do sierpnia 1943 roku bylo wiadomo i opublikowane, ze 1.702.500 Zydow zostalo juz wyeliminowanych. 1 listopada Roosevelt, Stalin i Churchill wspolnie ostrzegli niemieckich przywodcow, ze beda sadzeni za te zbrodnie. 24 Marca 1944 Roosevelt wydal nastepne publiczne ostrzezenie. Ale to bylo wszystko. Chociaz Ameryka miala miejsce i zywnosc, nie dal azylu. Sam Churchill wspieral akcje za wszelka cene. Byl przeglosowany przez swoich zjednoczonych kolegow pod przywodztwem Anthony Eden-a, ktorego sekretarz zanotowal: ”Niestety A.E. jest nie do ruszenia w sprawie Palestyny. Kocha Arabow i nienawidzi Zydow.” 6 lipca 1944 Chaim [wymowa: Ha-im] Weizman, prezydent Swiatowej Agencji Zydow blagal Eden-a, aby uzyc bombowce Aliantow, zeby zatrzymac przemieszczanie Zydow wegierskich, wtedy unicestwianych w skali 12 000 dziennie. Churchill odpowiedzial krotko: ”Wycisnac wszystko co mozliwe z Lotnictwa i sprowadzic wiecej, jezeli konieczne”. Ale nic nie zostalo zrobione; i nie jest jasne czy cokolwiek mozna byloby osiagnac przez bombardowanie (84).

  (84) Martin Gilbert: Oswiecim a Alianci, Londyn 1981, strony 267¬-70
  Za: Paul Johnson, Wspolczesne Czasy, swiat od lat dwudziestych do dziewiecdziesiatych, ...
 • @Darecki Lodz 09:27:07
  Odsyłam Pana do tej lektury, z której polecam szczególnie rozdział: "Wybawcy"
  http://egawlas.homeunix.net/spotwarzona_przeszlosc/index.html
  Nieprawdą jest, że Żydzi w USA i WB nie wiedzieli o losie swoich braci na terenach zajętych przez III Rzeszę!!!!!
  Pytanie jest dlaczego diaspora żydowska w USA i WB NIC NIE ZROBIŁA (albo prawie co nic) W CELU RATOWANIA SWOICH ZIOMKÓW?
  Czy powodem tego nabrania wody w usta przez diaspory brytyjskie i amerykański nie był fakt zaangażowania się finansowego przez kapitał żydowski w przemysł niemiecki oraz fakt kredytowania przez banki amerykańskie i brytyjskie militaryzmu niemieckiego i czerpanie z niego korzyści w postaci spłaty tych kredytów?
  Czy nie było tak, że niemiecki militaryzm i wojna przez niego wywołana nie miał trwać do momentu wyciągnięcia sowitych korzyści przez w/w kapitał via Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Portugalia i Maroko, a jednocześnie niewolnicza siła robocza (min. niewolników żydowskich) gwarantowała spłatę nazistowskich zobowiązań finansowych i jednocześnie zapewniała bardzo wysokie zyski z zainwestowanego w nazizm kapitału?
  Podsumowując powiem Panu tak: rządy zachodnich aliantów zdominowane i kontrolowane przez żydów siedziały cicho w sprawie problemu eksterminacji żydów europejskich bo nie miały interesu finansowego w tym aby tym żydom pomóc. Można więc powiedzieć, że w wyniku chciwości bankierów i biznesmenów zachodnich państw alianckich poświęceni zostali jako ofiary gwarantujące wysoką stopę zysku z zainwestowanych kapitałów Żydzi w okupowanych przez Niemców krajach.
  Jak widać zastosowano tu bardzo cyniczną grę i aby odwrócić od niej uwagę jako głównej sprawczyni zagłady żydów europejskich będącej wynikiem niemieckiej eksterminacji odwraca się od tego dramatycznego problemu uwagę szukając coraz nowych ofiar obarczanych zbrodnią holokaustu czy też współudziału w nim. Pośrednio zaś te odwracanie kota ogonem służy również biznesowi polegającemu na wyłudzeniu haraczu w postaci "odszkodowań" za pozostawione przez wymordowanych Żydów majątki.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • To jest tlumaczenie z angielskiego na prosbe Lazarza Lazarza
  @AdNovum @Darecki Lodz 09:27:07

  Szanowna Pani AdNovum:
  Bardzo dziekuje za zalaczony link. Przekaze Winstonowi Ch.

  Przy calej Pani wnikliwosci i gorliwosci dziwie sie, ze nie zauwazyla Pani, ze to tlumaczenie listu z ang., o ktore prosil Lazarz, Lazarz.

  Z komsomolskim pozdrowieniem. Z Bogiem. Szalom. Salam Alejkum.

  • Wielka Prośba
  Czy mógłby ktoś bardzo biegły przetłumaczyć ten artykuł na angielski? Zajelibyśmy sie wtedy jego propagowaniem.
  Łażący Łazarz 29.10.2011 12:36:57

  • to nie Churchill ...
  Churchill nie tylko milczał. Firmował także politykę brytyjskich władz w Palestynie, które skrupulatnie pilnowały, aby nie napływali tam uciekający europejscy Żydzi.

  ,,The first reports of genocide reached the World Jewish Congress in Lausanne in" ...
 • @Darecki Lodz 12:21:18
  Zauważyłem!
  Ale jednocześnie wyjaśniłem, że jest tam zawarta nieprawda.
  Co wyjaśniłem we wpisie z godziny 10:57:13.
  Dodam jeszcze na koniec, że ta nieznajomość faktów dotyczących szczegółów eksterminacji ludności podbijanych przez Niemców i Rosjan krajów przez rządy państw zachodnich aliantów jest ZWYKŁĄ FIKCJĄ czyli
  PROPAGANDOWYM MITEM.
  RZĄDY ALIANTÓW ZACHODNICH OD SAMEGO POCZĄTKU, A WIĘC OD PIERWSZYCH REPRESJI DOTYCZĄCYCH PRZECIWNIKÓW POLITYCZNYCH, MNIEJSZOŚCI I ŻYDÓW, PODJĘTYCH PRZEZ WŁADZE III RZESZY W DRUGIEJ POŁOWIE LAT TRZYDZIESTYCH, MIAŁY BARDZO SZCZEGÓŁOWĄ NA TEN TEMAT WIEDZĘ.
  Problemem więc nie jest tu, czy one były nieświadome stanu faktycznego, tylko DLACZEGO NIE PODJĘŁY SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ?
  Podobne pytanie można zadać w przypadku niemiecko/radzieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku: DLACZEGO "SOJUSZNICY" POLSKI NIE WYWIĄZALI SIĘ Z MIĘDZYNARODOWYCH ZOBOWIĄZAŃ???

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • Dlaczego? Prawdy i mity
  @AdNovum

  DLACZEGO NIE PODJĘŁY SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ? – widocznie mialy powod; list, ktory przetlumaczylem wyraznie odpowiada na to pytanie i podejscie Aliantow: Arabi, Zydzi, i inni „podludzie”; podobnie jak „nie bedziemy bic sie za polski Gdansk”.

  DLACZEGO "SOJUSZNICY" POLSKI NIE WYWIĄZALI SIĘ Z MIĘDZYNARODOWYCH ZOBOWIĄZAŃ – bo nie mieli zamiaru. „Wychodowali” Hitlera do zniszczenia komunizmu.

  Hitler nie mial zamiaru walczyc z Polska. Hitler chcial w 1939 zabezpieczyc „reszte” dla siebie reszte Europy, czyli Francje. Potrzebowal Polske do zabezpieczenia wschodnich plecow przed Sowietami. Pozniej, majac do dyspozycji potencjal calej Europy, razem z Polska i innymi satelitami Europy Centralnej i Japonia na Rosyjskim Wschodzie chcial uderzyc i zniszczyc Sowietow. Anglia nie liczyla sie. Prosze zwrocic uwage, ze Hitler „nauczyl” sie Holokaustu od Sowietow.

  Istota problemu 1939 i Holokaustu polega na czyms innym. Dlaczego Beck i s-ka dali sie oglupic Bolszewikom i podpuscic do wojny z Hitlerem? Wbrew „politycznemu testamentowi” Pilsudskiego! Wiedzac juz jak wyglada prawdziwe oblicze komunizmu!

  Armie Budionnego, Tuchaczewskiego, Stalina pokazaly jak wyglada komunizm w praktyce az do Warszawy!. Winston Churchill byl glownodowodzacym Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego w czasie Wojny Domowej w Rosji. Widzial bestialstwa komunizmu na wlasne oczy! Nie mysli Pan, ze dzielil sie tymi informacjami? Wiadomosci o Wielkim Glodzie na Ukrainie, w czasie ktorego cerkiew przyzwolila na spozywanie miesa ludzkiego (!!!), czyli kanibalizm, dotarly do Polski! Wielki Glod na Ukrainie byl odpowiedzia Stalina na opowiedzenie sie Ukrainy po stronie Polski, przeciwko niemu.

  Na co wiec polski rzad liczyl przeciwtawiajac sie Hitlerowi? Wsparcie Aliantow? Nie pamietali Austrii, Sudetow, Czech?

  W powszechnej opinii Lodz jest uznawana za zydowskie miasto na podstawie filmu Ziemia Obiecana. Przed wojna procentowo w Lodzi mieszkalo ok 20% ludnosci wyznania mojzeszowego. Cala Polska ok 10%.

  Czy wie Pan, ze przedwojenna Warszawa byla w 40% (!!!) zydowska? Czy wie Pan, ze kwiecień 1939, slynne przemowienie Becka, ktore wywolalo furie Hitlera, stalo sie pra-przyczyna eksterminacji Narodu Zydowskiego na Ziemiach Polskich? Hitler obciazyl wina polskich Zydow – decydentow warszawskich - za odmowe wspolpracy Polski w jego „dziejowej misji” i zemscil sie za to.

  Moze z tego samego powodu Alianci nic nie robili?
 • @Darecki Lodz 16:13:03
  Polski Rząd znając prawdę zdradził swój Naród!
  Rozkład wewnętrzny II RP w przededniu II W.Ś. i w obecnej III RP jest podobny, przyczyną zaś te same siły, które wtedy i obecnie trzymają w kleszczach od wewnątrz i od zewnątrz Polskę uniemożliwiając Jej jakiekolwiek pole manewru.
  Jakie są to siły?- USA (WB), FR, RFN, Francja, Żydzi.
  Sądzę, że i przyczyny tego stanu rzeczy są podobne.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • ps.
  "Sądzę, że i przyczyny tego stanu rzeczy są podobne."- chodzi mi tu konkretnie o przyczyny geopolityczne- czyli aktualizacja podziału stref wpływów na Świecie. Polska w tym przypadku nie jest podmiotem tylko biernym elementem szerszej rozgrywki.

  AdNovum
 • Polska wtedy a teraz
  @AdNovum
  Ustosunkuje sie do Pana opinii.

  „Polski Rząd znając prawdę zdradził swój Naród” – mysle, ze po prostu podjeli zle decyzje. Nie mieli przenikliwosci, doswiadczenia i geniuszu politycznego Pilsudskiego. Poza tym - normalne rozgrywki polityczne. Dodatkowo w najwyzszych sferach rzadowych dzialali Sowieccy szpiedzy, ktorzy celowo zdezinformowali i przekonali o pokojowych zamiarach Rosji. Te informacje wyszly na swiatlo dzienne dopiero niedawno.

  „Rozkład wewnętrzny II RP w przededniu II W.Ś. i w obecnej III RP jest podobny, przyczyną zaś te same siły, które wtedy i obecnie trzymają w kleszczach od wewnątrz i od zewnątrz Polskę uniemożliwiając Jej jakiekolwiek pole manewru Jakie są to siły?- USA (WB), FR, RFN, Francja, Żydzi. Sądzę, że i przyczyny tego stanu rzeczy są podobne”.

  Nie jestem politologiem, wiec odpowiem zdawkowo.

  Mam wrazenie, byc moze sie myle, ze za niepowodzenia Polski obciaza Pan ogolno swiatowy Zydo-spisek, z czym sie zupelnie nie zgadzam.

  Sytuacja polityczna w 1939 byla zupelnie inna. Swiat dazyl do wojny. Hitler chcial pan-Germanska Europe i „przestrzen zyciowa” na wschodzie czyli Rosje. Zachod (Europy) go w tym wspieral. Stalinowi nawet Europa nie wystarczala, marzyla mu sie „ogolno-Swiatowa” rewolucja. Japonia juz walczyla w Chinach (Mandzukuo) i marzyla o wyspach Pacyfiku az po, i wlacznie z Australia. W kieruku ekspansji zachodniej byly Chiny i Rosja. De facto, przed i w 1939 roku Wojna Swiatowa juz sie toczyla w Azji od kilku lat, o czym zapominamy z naszym Euro-centrycznym punktem widzenia.

  W 1939 wojna byla nieunikniona. W zasadzie – wojna juz trwala. Byla kwestia opowiedzenia sie po odpowiedniej stronie.

  Dzisiaj – nie ma potrzeby wojny zbrojnej w Europie. Ten sam cel moze byc osiagniety za pomoca pieniadza.

  Poza tym przewaga militarna USA nad reszta Swiata jest wprost niewyobrazalna. Same sily szybkiego reagowania – piechota morska – Marines sa liczniejsze i lepiej uzbrojone niz cala armia brytyjska, czy izraelska. Prawie polowa budzetu zbrojeniowego calego Swiata – to wydatki USA!!! To jest gwarancja pokoju na Swiecie. Amerykanie wchodza gdzie chca i kiedy chca i nikt nie jest w stanie nic na to poradzic. Samoloty F-xx „broniace” naszego polskiego nieba od prawie 10 lat stoja jako eksponat w muzeum wojskowosci na lotniskowcu „Intrepid”.

  Rosja – pomimo calego halasu, ktory robi, to pusty, przegnily korupcja duch przeszlosci niezdolny do zadnego znaczacego ruchu. Jedyny straszak, ktory jeszcze ma to stare zapasy „atomowek”. „Przerdzewieja” zapalniki – skonczy sie i ten straszak. „Bogactwa” naturalne? Pod wieczna zmazlina – koszt wydobycia wyzszy niz cena sprzedazy! Przemysl? Armia? Zart?

  Niemcy – po co im wojna, kiedy moga kupic co chca? Ich gospodarka to 1/3 gospodarki Europy! Niemcy sa dla Europy tym, czy dla Swiata Stany Zjednoczone – lokomotywa gospodarcza, wbrew temu calemu gadaniu o Chinach.

  Na temat wewnetrznej sytuacji politycznej w Polsce nie wypowiadam sie. Kazdy widzi jak jest. Kazdy ma prawo do swoich pogladow, decyzji i wyborow. Na tym polega demokracja.

  Polska i kazdy z nas ma pole manewru i mozliwosc wyboru! Polska miala pole manewru i mozliwosc wyboru w 1939. Nie jestesmy w zadnych kleszczach.

  Mamy doskonale polozenie geograficzne w samym srodku Europy (Piatek k/ Lodzi). Polskie niziny, miedzy Karpatami a Baltykiem sa naturalnym korytarzem transportowym miedzy Wschodem a Zachodem, Poludniem a Polnoca, od Lizbony az po Wladywostok.

  Jestesmy, gdzie jestesmy, tu i teraz, mamy wybory takie jakie mamy. Tylko od nas zalezy, czy damy sie „zakleszczyc” czy bedziemy dokonywac wyborow. To czy bedziemy podmiotem, czy przedmiotem rozgrywki zalezy od nas. Kazdy wybor jest wazny! Dowodem tego jest historia, chociazby ta z 1939.
 • Wybawcy - podziekowanie za link
  @AdNovum Wybawcy
  Dziekuje Panu za link "Wybawcy":
  http://egawlas.homeunix.net/spotwarzona_przeszlosc/index.html

  Przeczytalem „od deski do deski”. Nie ze wszystkimi faktami i interpretacjami sie zgadzam. Zdecydowanie bardzo ciekawe informacje i spojrzenie.

  Opracowanie wyraznie wskazuje na to, ze Narod Zydowski, wbrew powszechnym opiniom, nie jest monolitem i tak jak w kazdym narodzie „zra sie o wladze miedzy soba” i kase nie przebierajac w srodkach.

  To co uwazam jest szczegolnie wazne dla Polakow nie-Zydow, to umiec obronic sie przed oszczerstwami takimi jak n.p.: zarzuty pseudo-historykow typu Gross na temat wydarzen w Jedwabne.

  Jak to zrobic, kiedy jakakolwiek proba obrony, lub przedstawienia innej wersji jest traktowana jako antysemityzm? Jak przeciwdzialac obrazom zakorzenionym gleboko w pamieci przecietnego amerykanskiego widza Listy Schindlera, gdzie polska dziewczynka pokazuje palcem na gardle „jedziecie na smierc”? Co z tego, ze tak bylo, ze przeznaczenie tranportow bylo wiadome i to tylko dziecko? Jak walczyc z intencja tej sceny, ze nawet dzieci polskie nienawidzily Zydow, co jest oczywistym klamstwem.

  Mysle, ze jest tylko jeden sposob. Nalezy zaprzeczac klamstwom. Trzeba znac i przytaczac fakty.

  Czy warto? Czy to cos zmieni? Z mojego doswiadczenia wiem, ze tak.
 • Nic nie jest takim, jakim się wydaje.
  Od historyka Leszka Pietrzaka wymagałbym więcej inwencji w poszukiwaniu materiałów do swych artykułów. Przedstawiono w powyższym artykule dosyć jednostronny punkt widzenia. Autor nie zadał sobie trudu żeby pogrzebać w publikacjach i opracowaniach historyczno - naukowych na temat który jest wałkowany od niemal kilkudziesieciu lat, a światło dzienne ujrzały dziesiatki poufnych i tajnych dokumentów.
  Niestety w polityce jak i na wojnie nic nie jest proste. Działania wywołują nieraz bardzo poważne konsekwencjie, które przy pobieżnym oglądzie wydają się proste i jednoznaczne. Warto więc panie doktorze pogrzebać dłuzej w dokumentacjach żeby artykuł choć odrobinę wyglądał na rzetelny. Dal przykładu co można wygrzebać zarówno w dokumentach jak też opracowaniach zacytuje fragment opracowania Davida Stafforda "Britain and European Resistance 1940- 1945 (1980), który rzuca nieco światła na zawiłe maeandry polityki brytyjskiej. Oczywiście nawet Stafford zaleca dokumenty traktowac z nalezyta ostrożnością tym nie mniej wiele wskazuje na to, że konkluzja zawarta w ostatnich zadaniach cytowanego przeze mnie fragmentu ma wszelkie podstawy żeby traktować ja poważnie. A oto co napisał:
  "Najtragiczniejszą jednak konsekwencja okupowania Węgier przez Niemców w marcu 1944 r. był kres względnie bezpiecznej egzystencji 800 000 Żydów w tym kraju i początek ich deportacji do obozów zagłady. W kontekście tych ponurych wydarzeń problemy, które od początku wojny nurtowały SOE, znów stały się aktualne. Chodziło tu o stosunki SOE z zorganizowanymi żydowskimi grupami oporu. Już w 1940 r. doszło między sekcją D i Mosze Sharettem, reprezentującym Agencję Żydowską * do porozumienia w sprawie współpracy w działalności podziemnej, głównie w akcjach sabotażowych w Rumunii i na Bałkanach, gdzie w interesie obu stron leżało jak najszybsze stworzenie Niemcom wszelkich możliwych trudności.63 Planowano również użycie Żydów palestyńskich przy tworzeniu siatek oporu i sabotażu na Środkowym Wschodzie, które zwalczałyby niemiecką i proniemiecką działalność na tych terenach. Już w lecie 1940 r. brytyjscy instruktorzy szkolili w Palestynie młodych Żydów w sztuce sabotażu. W 1941 r. wyszkoleni przez SOE sabotażyści pomagali w inwazji na Syrię. W parę miesięcy potem SOE szkoliło z kolei operatorów radiowych dla grup, które miały pozostać za nieprzyjacielskimi liniami, w przypadku okupowania Palestyny przez Niemców. Dopóki realnie groziło takie niebezpieczeństwo, współpraca SOE z Żydami była dość bliska, gdyż cenili ją sobie również palestyńscy Żydzi, uważając, że może na tym zyskać syjonizm. W marcu 1942 r. SOE opracowało z pomocą strategicznej rezerwy Hagany *, Palmachu, obszerny plan działań na okres okupacji i już w następnym miesiącu w kibucu Miszmar Haemek SOE uruchomiło kurs szkolenia w sabotażu, w którym uczestniczyło ponad stu członków Palmachu. Ale Niemcy się nie zjawili. Po bitwie pod El-Alamein akcję zakończono, a w 1943 r. nastąpiło zerwanie stosunków SOE z Palmachem, wywołane wzrastającymi obawami Brytyjczyków przed żydowską rewoltą w Palestynie. Od tej chwili o przyszłych stosunkach SOE z Żydami decydował długotrwały konflikt brytyjskich i syjonistycznych interesów na Środkowym Wschodzie.
  Już w październiku 1943 r. profesor Lewis Namier przedstawił rządowi brytyjskiemu obawy Agencji Żydowskiej przed konsekwencjami niemieckiej okupacji dla węgierskich Żydów, a w 1944 r. Sharett przedłożył Brytyjczykom plan zbudowania żydowskiego ruchu oporu w centralnej i południowo-wschodniej Europie. W planie tym nalegał na utworzenie dużych, czysto żydowskich grup, kierowanych przez Żydów palestyńskich, co spotkało się z protestem brytyjskiego Wysokiego Komisarza w Palestynie, który oświadczył: „Ze względu na wewnętrzne bezpieczeństwo kraju należy stanowczo unikać stwarzania palestyńskim Żydom nowych możliwości organizowania się i szkolenia poza jakimiś nieuniknionymi sytuacjami". W świetle powyższej opinii plan został odrzucony w kwietniu przez głównodowodzącego oraz przez ministra-rezydenta w Kairze. Początek deportacji Żydów z Węgier przyczynił się do wznowienia w czerwcu i lipcu prób uzyskania poparcia dla wspólnego planu SOE i Żydów. Tym razem Sharett dotarł do czynników decydujących. Poleciał do Londynu i 2 czerwca poprosił Randolpha Churchilla, żeby doręczył premierowi plan zrzucenia stu żydowskich żołnierzy lub „palestyńskich cywilów" do Siedmiogrodu i na teren Rusi Podkarpackiej, żeby przedostawszy się stamtąd na Węgry zaczęli pracować przeciwko Niemcom, organizując szeroko rozprzestrzeniony ruch oporu. Zdaniem Bauera *, Churchill entuzjastycznie poparł ten plan i „wszystkie drzwi się otworzyły". Przedstawiciel Agencji Żydowskiej rozpoczął szczegółowe narady z SOE w Bari, po czym przystąpiono do planowania operatywnego. Plan ten został w zasadzie zaakceptowany przez Bałkańską Flotę Powietrzną i AFHQ, chociaż, jak się obecnie wydaje, zakładał, że zorganizowanych żydowskich grup nie będzie się włączać do akcji, a żydowscy ochotnicy będą się rekrutowali spośród żołnierzy już służących w wojsku brytyjskim. Wszystkie te akcje miały podlegać ścisłej kontroli SOE. Oparty na tych zasadach plan zatwierdzili 10 sierpnia Szefowie Sztabów. Ale wkrótce potem zarzucono go i SOE w Bari zakończyło swą działalność w tym zakresie. Chociaż brak na to dowodów, wydaje się zupełnie oczywiste, że plan pogrzebano z dwóch powodów. Pierwszym była znana już niechęć Brytyjczyków do jakichkolwiek akcji prowadzonych przez SOE na terenach, które, po wojnie miały się znaleźć w strefie uznanych wpływów radzieckich. Drugim — w tym przypadku może nie tak istotnym — był konflikt między długofalowymi interesami Wielkiej Brytanii na Srodkowym^^chodzie a jej narastającymi moralnymi zobowiązaniami oraz nabywanym przez Żydów militarnym doświadczeniem, które mogłoby wzbogacić syjonizm w rezultacie jego tak zaprojektowanej współpracy z rządem brytyjskim. A w pojęciu rządu brytyjskiego powyższe zastrzeżenia zdecydowanie górowały nad potrzebą udzielenia jakiejkolwiek pomocy skazanej na zagładę społeczności Żydów węgierskich. W ten sposób jeszcze raz działalność SOE została ograniczona wymaganiami szerzej pojętej polityki brytyjskiej.
  ________________________________

  O wielu dalszych szczegółach zob. Yehuda Bauer From Diplomacy to Re-sistance... Philadelphia 1970, jego artykuł From Cooperation to Resistance: the Haganah 1938—1946 [w:] „Middle Eastern Studies", t. II, nr 3, kwiecień 1966.

  *Bauer utrzymuje (From Diplomacy to Resistance, że rozdźwięki w stosunkach między SOE i Agencją Żydowską wywołało pragnienie SOE zamordowania nieprzyjacielskich przywódców arabskich, opłacanych przez Niemców, w czym Agencja odmówiła współpracy. Nie ulega wątpliwości, że SOE co najmniej dyskutowało możliwość zamordowania pewnej ważnej niemieckiej figury na Środkowym Wschodzie, a mianowicie Ottona von Hentiga, który został tam wysłany w 1941 r. w misji specjalnej, aby zmobilizować poparcie arabskie dla Niemców. Gubbins, który był wówczas szefem operacyjnym SOE, wyraził się 3 listopada 1941 r. wobec Daltona, że nie ma najmniejszej potrzeby, aby miał wiedzieć o takich sprawach, jak sprzątnięcie von Hentiga.
 • Anglicy pozwolili Żydom , którzy zdezerterowali po przeszkolenium i uzbrojeniu w Korpusie gen Andersa (pod jego ochroną)
  mordować siebie w Palestynie jako angielskich imperialistów. Gdy gen Rommel przegrał blitkrieg o Egipt i palestynę dezerterzy od Andersa wstapili do armii brytyjskiej.
  W 1945 r Anglicy pozwolili formalnie na niewielkie osadnictwo żydowskie w Palestynie (tzw alija alei "podniesienie" z diaspory do Palestyny z wykorzystaniem legalnych certyfikarów) lecz realnie pozwolili na alije na podstawie zwracanych wielokrotnie certyfikatów dla następnych oraz jeszcze bardziej masowa aliję na podstawie certyfikatów masowo dałszowanych i na jeszcze bardziej masową "alije ber" formalnie nielegalną wędrówke ponad miliona kandydatów na nowohebrajczykow zwalnianych z ZSDRR do Polski jako Polacy i popędzanych dyżurnym "polski" antysemityzmem moczarowców oraz pogromem kieleckim przez zabójcze dla normalnych Polaków granice glównie z Czechoslowacją do neutralizowanej Austrii. Po uznaniu państwa żydowskiego w Palestynie przez ONZ na wniosek Gromyki w 1948r z obozów dla "uchodzców z za żelzznej kurtyny" zwolniono 200 tysięcy takich uchodzcow przeprowadzonych przez granice przez przewodników UB i NKWD. Była to mniejszość "uchodzców" krórej nie śpieszylo się do Palestyny tak jak ofiarom "pogromu kieleckiego".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031